Siber Teknoloji Yazılım

Modüller

Cari Hesaplar

Borç alacak takibini SiberOptik’de hiç bir muhasebe bilgisine ihtiyaç duymadan basitçe yapabilirsiniz. Hem müşterileri, hem toptancı firmaları, hem bankaları, hem giderlerinizi, hem resmi kurum hesaplarını oldukça basit yöntemlerle kayıt altına alırsınız. Müşteriye ilişkin ödeme planları otomatik olarak borç alacak bilgisini oluştururlar zaten. Ayrıca bir şey yapmanıza gerek yoktur. Müşteri kartına girdiğinizde ne kadar borcu var anında görebilirsiniz. Hatta her bir satıştan ne kadar borcu kaldığını bile görürsünüz. Firmalarla olan borç alacak işlemleri için ise, cari hesaplar formunu kullanırız. Sizin tanıtmış olduğunuz tüm firmaların kendilerine ait bir cari hesap sayfası yaptığınız işlemlere göre otomatik olarak oluşur. Örneğin bir mal alımı yaptığınızda, bu işleme ilişkin borç kaydını ister kdv dahil, isterseniz kdv hariç olarak oluşturabilirsiniz. İsterseniz de manuel olarak şu firmaya şu tarihte ödeme üzere şu kadar borcum var diye bir kayıt girebilirsiniz. Herkesin muhasebe bilgisi olmak zorunda değil. Siberoptik te borç alacak kayıtları herkesin anlayabileceği dilde, “bize borçlu”, “bizden alacaklı”, “ödeme yaptık”, “tahsilat yaptık” diye girilirler. Girdiğiniz kayıtlara göre borç alacak durumu, üstelik çok dövizli olarak da görülebilir, otomatik olarak oluşur.

Bankalar ile taksit kartların ödeme ve komisyon takiplerini yapabilir, ertesi gün ya da vadesinde hesaba geçmesi yöntemlerine göre farklı izleme seçeneklerine sahip olabilirsiniz. Kredi kartlarınız ilgili bankanın hesabına, sizin belirlediğiniz komisyonları düşerek otomatik olarak yansıyacaktır.

Toptancılara olan borçlarınızı ya da çeklerinizi vadelerine göre takip edebilir, zamanı geldiğinde program açıldığı anda o gün ne gibi ödemeleriniz var ise uyarısını otomatik olarak alırsınız. Benzer şekilde, o gün, kimden ne tahsilat yapmanız gerekiyor kolayca görebilirsiniz. Aynı şekilde gider kalemleriniz, örneğin elektrik faturası ve son ödeme tarihini SiberOptik’ e girdiğinizde, zamanı gelince açılış uyarılarında bugün yapılması gereken ödemeler kısmında görebilirsiniz.

SiberOptik ile firmanızda yapılan her türlü borç, alacak, ödeme ve tahsilat işleminizi en ince detayına kadar takip edebilir, hatasız ve hızlı bir işleyiş sağlayarak finansal durumunuzu anlık ve dönemsel olarak izleyebilirsiniz. Müşterilerinizin, borçlarını takip edebilir, vadesi geldiğinde özel günlük açılış uyarısı ile bilgilendirilirsiniz. Bir tahsilatı ister tek parçada isterseniz birden fazla parçada yapabilirsiniz. Örneğin 200 YTL borcun 130 YTL sini nakit ödeyip geri kalanı gene taksitlendirmek gibi.

Yaptığınız her türlü ödemeyi, harcamayı SiberOptik ile takip edebilirsiniz. Personel maaşlarından, kargo ücretlerine, banka komisyonlarından çay masraflarına kadar tüm finans akışınızın kaydını yapabilir, çok ayrıntılı raporlamalar alabilirsiniz. Resmi kurum alacaklarınızı cari olarak takip edebilir aynı zamanda SiberOptik kurum hakkı listeleriyle de çapraz kontrol yapabilirsiniz.

 

Hoşgeldiniz!

Siber İle SGK Ya E-fatura Çok Kolay

 İndirmiş olduğunuz dönem sonu pdf dosyanızı tek tuşla Siber’e aktarın ve e-fatura kesin

DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN

0216 325 12 70

TİTUBB’lü Ürünleri ÜTS’ye Kayıt Etmek

 Siber’de Hazırladığımız şablon ile artık çok kolay

DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN

0216 325 12 70