Siber Teknoloji Yazılım

Modüller

Kasa Takibi

Kasa kontrolü her optik firması için her akşam mutlaka yapılması gereken bir operasyondur. O gün içinde yapılan satışlar, iadeler, o satışlara ilişkin föyler, satılan ürünler, tahsil edilen tutarlar burada toplanır ve incelemenize sunulur. Kasa Formu, her bir şube için ayrı ayrı gerçekleştirilebilir. İstenirse sadece o günün, yada herhangi bir günün kasası, yada belli bir tarih aralığındaki tüm günlerin toplam kasası görüntülenebilir. Kasa ve föy incelemesi 5 ayrı başlıkta yapılır.

 

Satışlar

 

İlgili şubenin verilen tarih aralığındaki tüm satışları ve iadeleri burada listelenir. Her bir satışın hangi müşteriye yapıldığı, föy numarası, hangi satış elemanının ilgilendiği, satış, iskonto ve net tutarları görebilirsiniz. Ayrıca o satışa ilişkin ödemeleri nakit, kredi kartı, reçete adı altında sınıflandırılmış olarak izlersiniz. Her bir satışa tıkladığınızda, o satışla ilişkili olan ürünleri, adetlerini, satış fiyatlarını görebilirsiniz. Bu şekilde, hangi elamanın ne kadar iskonto yaptığını, hangi ürünü sattığını, ne kadarlık satış yaptığını izleme olanağına kavuşursunuz. Eğer elinizdeki föy ile programdaki kayıtlar birbirini tutmuyorsa bunun incelemesini yapar, gerekirse düzeltirsiniz. Aynı şekilde, her bir satışa ilişkin yapılan ödeme planlarını inceleyebilir, kontrollerinizi yapabilirsiniz. Satış listesinin en altında, o günkü satış toplamları, iskonto toplamları, net toplamlar, nakit, kredi kartı ve reçetelerin toplamlarını bir bakışta görebilirsiniz.

Tahsilatlar

 

O günkü tüm tahsilatlar, o gün yapılan satışlardan olmayabilir. Eğer taksitli çalışıyorsanız, müşteriniz daha önceki bir satışınızın borcunu getirmiş olabilir. Bu durumda bu rakam satış sayfasında görünmez. Tahsilat ekranı birazda bu yüzden vardır. Tahsilat sayfasında, o gün kasanıza giren tüm işlemleri görebilirsiniz. Bugün yapılan satışların tahsilatları bugünkü satış adı altında, önceden yapılan satışların bugün yapılan tahsilatları, önceki satış adı altında görünür. Bu sayfada, hangi müşteriden, hangi ödeme tipinde, hangi döviz biriminden ne kadarlık tahsilat yapılmış izleyebilir, alt toplamlarını görebilirsiniz. Sizin günlük kasanızı oluşturan rakamlar, satış rakamları değil -çünkü satışların tahsilatları hemen bugün yapılmamış olabilir- tahsilat rakamlarıdır.

 

Harcamalar

 

İlgili gündeki, tüm harcamalar bu sayfada listelenirler. Bu sayfada gözüken bilgiler, sizin cari hesap formundan girmiş olduğunuz harcamalar olabileceği gibi, bu sayfadan da doğrudan harcamalarınızı girebilirsiniz. O günkü giderlerinizi ve alt toplamlarını gene çok dövizli olarak burada inceleyebilir, yeni kayıtlar girebilirsiniz.

 

Günlük Kasa

 

Günlük kasa 3 ayrı bölümden oluşur.


* Gün içi Kasa İşlemleri: Satışların, iadelerin ve harcamaların ödeme tipi bazında gruplandırılmış alt toplamlarını gösterir. Listede o gün kasanızda 1,567 TL NAKİT,900Y TL WORLD, 2,500 TL SGK olduğunu görürsünüz mesela.


* Girişler: O güne ait giriş tutarlarını görürsünüz. Tahsilat tutarları burada ödeme tipi bazında toplamlı olarak görünür. * Çıkışlar: O güne ait çıkış tutarlarını görürsünüz. İadeler ve harcamalar burada ödeme tipi bazında toplamlı olarak görünürler.


İsterseniz, bu gördüğünüz rakamlardan kredi kartı komisyonlarını anında düşebilirsiniz. Bu ekrana baktığınızda o günkü cironuzu detaylı olarak görürsünüz.

 

 Devirli Kasa

 

Devirli kasa, bugüne kadar ki yaptığınız tüm satış, iade, harcama, cari hesap işlemleri sonucu oluşan kasa durumunuzu gösterir. Devirli kasa da, o güne kadar yaptığınız tüm işlemlerden elinizde ne kadar nakit olduğunu, ne kadar birikmiş sgk reçeteniz olduğunu, kredi kartlarının ne kadar olduğunu görebilirsiniz.

Kasa kontrol formunda gördüğünüz her listeyi, rapor olarak dökebileceğiniz gibi, ayrıca, kasa raporu, patron raporu, detaylı patron raporu gibi raporlar sizin kullanımınıza sunulmuştur. Ayrıca, kasa formundaki bilgileri anında Excel’e aktarabilir, gerekli düzenlemeleri ve incelemeleri oradan da yapabilme imkanına sahipsiniz.

İsterseniz, o günkü kasa bilgilerini, mağaza sorumlusuna sms olarak bile atabilirsiniz. Bugünkü x şubesinin kasası: nakit 1,567 TL, nakit 300 USD, reçete 3,980 TL benzeri bir sms ilgili kişini cep telefonuna anında düşecektir.

Hoşgeldiniz!

Siber İle SGK Ya E-fatura Çok Kolay

 İndirmiş olduğunuz dönem sonu pdf dosyanızı tek tuşla Siber’e aktarın ve e-fatura kesin

DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN

0216 325 12 70

TİTUBB’lü Ürünleri ÜTS’ye Kayıt Etmek

 Siber’de Hazırladığımız şablon ile artık çok kolay

DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN

0216 325 12 70